- Home
- ยป
- Our Products
- »
- Twin Stage Crusher
Twin Stage Crusher
Pioneers in the industry, we offer twin stage crusher and single shaft crusher machine from India.
Twin Stage Crusher
Product Price: Rs 19,70,000 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Capacity | Yes |
| Crushing Type | Impact Crusher |
| Power Source | Electric Motor |
| Output Size | <5 mm |
| Applicable Material | Agro Waste |
| Automation Grade | Automatic |
| Type Of Crushing Machines | Jaw Crusher |
| Mounting | Floor Mounted |
| Phase | Three Phase |
| Feeding Type | Conveyor Feed |
| Country Of Origin | Made in India |
| Material | Yes |
| Electric Motor | Yes |
Additional Information:
- Item Code: 9987
- Production Capacity: 10
- Delivery Time: 7 days
- Packaging Details: Wooden Box
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Single Shaft Crusher Machine
Product Price: Rs 75,000 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Capacity | 3000 kg/hr |
| Crushing Type | Hammer Mill |
| Power Source | Electric Motor |
| Usage/Application | Glass |
| Material | Stainless Steel |
| Output Size | <5 mm |
| Applicable Material | Agro Waste |
| Automation Grade | Automatic |
| Motor Type | AC Motor |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
- Item Code: 4689
- Production Capacity: 10
- Delivery Time: 7 days
- Packaging Details: Wooden Box
Yes! I am InterestedRequest A Callback